מאמרים נוספים

מנח עכוז ​

רק מספרים לי על זה באולטרסאונד וכבר אני מפוחדת לאללה...

 

הריון רביעי, עד כה בלידות טבעיות, רגילות, מה שנקרא "ואגינליות" בפי הרופאים, כלומר מהנרתיק וללא ניתוח או סיוע ממכשירים נוספים, ופתאום, הריון רביעי, שבוע 32 והטכנאית מבשרת לי שהעוברית הקטנה (אם כי אז לא ידעתי שזאת בת) במנח עכוז.

 

אני כבר נלחצת כמובן , ומתחילה לברר מה אפשר לעשות עם העובדה הזאת?

 

 

אז כמובן שהתשובה היא :

 

קודם כל - לא להילחץ...

 

לנשום עמוק, להרפות, לעשות קצת מדיטציה, הרבה דמיון מודרך, להתחבר פנימה ולדבר עם התינוק או התינוק שבפנים. להסביר לה שממש חבל שהיא תישאר ככה, ושכדאי לה להתהפך, וגם מוטב להתבונן פנימה ולשאול את עצמך, האם יש איזו סיבה גורמת לך להחזיק את ההריון הזה חזק במיוחד? האם יש סיבה שאולי עמוק בפנים בגללה את לא מעוניינת שההריון יסתיים?

 

בהיפנוברת'ינג ממש ממליצים גם לחבר משפט חיובי מחזק על פי העקרונות הנלמדים בקורס שיעזור לנו להכניס את הרעיון אל התת מודע שלנו ולתינוק שלנו להתהפך, ועוד ממליצים על מפגש אחד מיוחד שבו נשתמש בדמיון מודרך שחובר במיוחד למטרה זו, שיעורי ההצלחה בניסויי היפנותרפיה בסגנון הזה היו מאוד גבוהים, כפי שמעידה על כך מארי מונגן בספרה, ומנסיון אישי אני יכולה להעיד על כמה מקרים שאני זכיתי להעביר את ההיפנותרפיה הזו לנשים בהריון בחודש תשיעי שהתינוקות שלהן היו במנח עכוז, ולאחר המפגש איתי הן חזרו לבדיקת אולטרסאונד כדי לגלות שהתינוקות התהפכו!!!

 

 

 

ומה יש לי כמורה ליוגה להמליץ מבחינת תנוחות אפשריות?

 

אז קודם כל חתולים. כלומר- עמידת 6. בעמידת 6 אנחנו מייצרות הרבה מרחב ומקום בין בית החזה ורצפת האגן, ובכך מאפשרות הרבה מקום לתינוק שלנו להתהפך ולמצוא את דרכו את התנוחה האידאלית לקראת הלידה, צריך לזכור שבסופו של דבר הטבע שואף להצליח, ולכן התינוקות שואפים להיכנס ללידה במנח האופטימלי, אלא שמה לעשות לפעמים אנחנו מאוד מתוחות מכל מיני סיבות, (בית, עבודה, ילדים אחרים, ועוד) ולכן גם שרירי הרחם ורצפת האגן שלנו מתוחים ולא מאפשרים לתינוק את הנינוחות שדרושה לו וההרפייה של השרירים כדי לאפשר לו להתהפך.

 

בנוסף, במנח חתול ממש ללכת בבית באותה תנוחה, לייצר א-סימטריה באגן, שמרחיבה ומייצרת גם היא הרבה מקום. ניתן להיכנס לתנוחת "דב הקוטב" שהיא בעצם כפיפה קדימה מעמידת 6 והישענות על אמות הידיים (מבטיחה להוסיף תמונות ממש בקרוב)

 

כלב מרפקים

 

פה בתמונה אני מדגימה כלב מרפקים- כלומר תנוחת הכלב בהישענות על האמות, אז את יכולה להיכנס לתנוחה מחתול ופשוט להישען על האמות כמו שאני עושה בתמונה רק בלי ליישר את הרגליים

 

ואם את ממש בעניין ומתרגלת יוגה כבר מספיק זמן, אז כל תנוחה הפוכה נוספת יכולה להוסיף גם היא - החל מכלב ועובר,נר, ועד לעמידת ידיים (ראו תמונה, וגם לחצו על הקישור להסברים נוספים על איך להיכנס לתנוחת הנר וואריאציות שלה בזמן הריון )

 

 

שיטות אלטרנטיביות נוספות שבהחלט עובדות הן שיטות ברפואה הסינית של שימוש במוקסה על נקודה ספציפית בזרת שבכף הרגל, וגם להן יש תוצאות ממש טובות, ובהרבה מקרים המטפל גם יידע להנחות אותך איך להמשיך לעבוד ועל מה ללחוץ כך שתוכלי להמשיך בעצמך את העבודה, בנוסף, מציעים להשתמש בפנס וממש להאיר את המסלול לתינוק שבבטן אם יודעים בדיוק איך הוא מונח ולהנחות אותו או אותה לאן כדאי לו להתהפך, להראות לו את הנתיב ולמשוך אותו לכיוון האור ובאותו אופן גם עבודה עם מוזיקה: לשים אוזניות עם מוזיקה נעימה באזור המפשעות והבטן התחתונה ולגרות אותו להתקדם לכיוון הזה.

 

אז אם אתן שואלות את עצמכן- התינוקת שלי החליטה להקשיב לי, ואחרי שניסיתי את כל האמור לעיל היא הייתה ילדה טובה והתהפכה בזמן ואכן נולדה בלידה קסומה רגועה ורכה,

אז מזכירה-

 

לא להילחץ,

לחשוב חיובי,

לדבר עם התינוק או התינוקת,

דמיון מודרך

ותרגילי יוגה תומכים שיסייעו בהרפיית הגוף כמו גם הרפיית התודעה

באהבה רבה...

 

ומוזמנות ליצור קשר לתיאום מפגש אישי או קבוצתי ליוגה בהריון ו/או הכנה ללידה

052-3272842 lalyzin@gmail.com

 

 

קיבוץ כרמים

lalyzin@gmail.com​

052-3272842​

שלח

שם מלא

קורס מעמיק, מלמד רבות, נוגע לשני ההורים וממקד את תפקידם בעת הלידה.

תודה שפנית אלינו,

ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי​

מייל 

שדה חובה

טלפון

שדה חובה

הודעה

שדה חובה

צרו איתי קשר

בכל שאלה ובקשה אל תהססו לשלוח לי הודעה..